150102J630BB
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
150102J630BB
150102J630BB
型号
150102J630BB
品牌
描述
CAP FILM 1000PF 5% 630VDC AXIAL
数据表
150102J630BB.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
150102J630BB
内容 *
    150102J630BB 规格
    Series150
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C