135HC4900K2EM8
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
135HC4900K2EM8
135HC4900K2EM8
型号
135HC4900K2EM8
品牌
描述
CAP FILM 1.32UF 900VAC CHAS MT
数据表
135HC4900K2EM8.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
135HC4900K2EM8
内容 *
    135HC4900K2EM8 规格
    SeriesHC4
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.32 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC900V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.193" (30.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.3 mOhms