126PHC600K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
126PHC600K
126PHC600K
型号
126PHC600K
品牌
描述
CAP FILM 12UF 10% 600VDC AXIAL
数据表
126PHC600K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
126PHC600K
内容 *
    126PHC600K 规格
    SeriesPHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR, Low ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance12 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.476" Dia x 2.323" L (37.50mm x 59.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC330V
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.5 mOhms