105PPA202K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105PPA202K
105PPA202K
型号
105PPA202K
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 2KVDC AXIAL
数据表
105PPA202K.pdf
交付服务
105PPA202K
内容 *
    105PPA202K 规格
    SeriesPPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.535" Dia x 2.165" L (39.00mm x 55.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC630V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3 mOhms