105PMB850KSP2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105PMB850KSP2
105PMB850KSP2
型号
105PMB850KSP2
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 850VDC SCREW
数据表
105PMB850KSP2.pdf
交付服务
105PMB850KSP2
内容 *
    105PMB850KSP2 规格
    SeriesPMB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing0.433" (11.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC850V
    Height - Seated (Max)1.083" (27.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 mOhms