105PMB122KBP1
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105PMB122KBP1
105PMB122KBP1
型号
105PMB122KBP1
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC CHAS MT
数据表
105PMB122KBP1.pdf
交付服务
105PMB122KBP1
内容 *
    105PMB122KBP1 规格
    SeriesPMB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    Termination-
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension1.673" L x 1.319" W (42.50mm x 33.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC630V
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)1.398" (35.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 mOhms