105PHC400K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105PHC400K
105PHC400K
型号
105PHC400K
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL
数据表
105PHC400K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
105PHC400K
内容 *
    105PHC400K 规格
    SeriesPHC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR, Low ESL
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.512" Dia x 1.339" L (13.00mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.7 mOhms