105MWR400K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105MWR400K
105MWR400K
型号
105MWR400K
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL
数据表
105MWR400K.pdf
交付服务
105MWR400K
内容 *
    105MWR400K 规格
    SeriesMWR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.571" Dia x 1.339" L (14.50mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.415 Ohms