105MSR400K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105MSR400K
105MSR400K
型号
105MSR400K
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
数据表
105MSR400K.pdf
交付服务
105MSR400K
内容 *
    105MSR400K 规格
    SeriesMSR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.201" L x 0.492" W (30.50mm x 12.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.768 Ohms