105MMR630K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105MMR630K
105MMR630K
型号
105MMR630K
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
105MMR630K.pdf
交付服务
105MMR630K
内容 *
    105MMR630K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C