105HC4700K2UM8
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
105HC4700K2UM8
105HC4700K2UM8
型号
105HC4700K2UM8
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 700VAC CHAS MT
数据表
105HC4700K2UM8.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
105HC4700K2UM8
内容 *
    105HC4700K2UM8 规格
    SeriesHC4
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.874" L x 2.165" W (73.00mm x 55.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.193" (30.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.6 mOhms