104PPA122K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
104PPA122K
104PPA122K
型号
104PPA122K
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KVDC AXIAL
数据表
104PPA122K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
104PPA122K
内容 *
    104PPA122K 规格
    SeriesPPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.551" Dia x 1.339" L (14.00mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC550V
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)10.7 mOhms