104LC3102KL505HM6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
104LC3102KL505HM6
104LC3102KL505HM6
型号
104LC3102KL505HM6
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC SMD
数据表
104LC3102KL505HM6.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
104LC3102KL505HM6
内容 *
    104LC3102KL505HM6 规格
    SeriesLC3
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationSolder Pads
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.339" (34.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 mOhms