104HC1102K2SM6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
104HC1102K2SM6
104HC1102K2SM6
型号
104HC1102K2SM6
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC CHASS
数据表
104HC1102K2SM6.pdf
交付服务
104HC1102K2SM6
内容 *
    104HC1102K2SM6 规格
    SeriesHC1
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.201" (30.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 mOhms