104HC1102K2CM6
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
104HC1102K2CM6
104HC1102K2CM6
型号
104HC1102K2CM6
品牌
描述
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVAC CHAS MT
数据表
104HC1102K2CM6.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
104HC1102K2CM6
内容 *
    104HC1102K2CM6 规格
    SeriesHC1
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsConduction Cooled; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseNonstandard
    Size / Dimension2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC1000V (1kV)
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.193" (30.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 mOhms