103PPB630K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
103PPB630K
103PPB630K
型号
103PPB630K
品牌
描述
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
数据表
103PPB630K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
103PPB630K
内容 *
    103PPB630K 规格
    SeriesPPB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsCommutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C