HLD19S-2C8LF
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > FFC、FPC(扁平柔性)连接器
HLD19S-2C8LF
HLD19S-2C8LF
型号
HLD19S-2C8LF
品牌
Amphenol CS (FCI)
描述
CONN FFC VERT 19POS 1.25MM PCB
数据表
HLD19S-2C8LF.pdf
分类
FFC、FPC(扁平柔性)连接器
交付服务
HLD19S-2C8LF
内容 *
    HLD19S-2C8LF 规格
    SeriesHLD
    RoHSRoHS
    Pitch0.049" (1.25mm)
    Features-
    Part StatusObsolete
    TerminationKinked Pin
    Mounting TypeThrough Hole
    Cable End TypeStraight, Tapered
    Contact FinishTin
    Flat Flex TypeFFC, FPC
    Voltage Rating-
    Locking Feature-
    Contact MaterialPhosphor Bronze
    Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
    Actuator Material-
    FFC, FCB Thickness0.30mm
    Height Above Board0.295" (7.50mm)