SPXV2.25LXS.pdf
| Series | POWR-GARD® SPXV-S |
| Applications | Solar (Photovoltaic) |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Approval Agency | CE, gPV, UL |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 3.333" L (10.30mm x 84.65mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 1.5 kV |
| Current Rating (Amps) | 2.25A |