SPXI2.25LXB.pdf
| Series | POWR-GARD® SPXI |
| Applications | Solar (Photovoltaic) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cartridge, Inline, Double Ended |
| Approval Agency | CE, gPV, UR |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 3.362" L (10.31mm x 85.40mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 1.5 kV |
| Current Rating (Amps) | 2.25A |