LSRK300.XXID.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 2.843" Dia x 11.626" L (72.20mm x 295.30mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 300A |