LSRK090.VXID.pdf
| Series | POWR-GARD®, POWR-PRO® LLSRK_ID |
| Class | RK1 |
| Features | Indicating |
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 1.311" Dia x 7.874" L (33.30mm x 200.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 90A |