LNRK250.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 2.343" Dia x 8.626" L (59.50mm x 219.10mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 250A |