LDFJ015.T.pdf
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 0.811" Dia x 2.252" L (20.60mm x 57.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 450 V |
| Current Rating (Amps) | 15A |