LA30QS1504.pdf
| Class | - |
| Features | - |
| Approval Agency | UR |
| Size / Dimension | 1.220" Dia x 1.630" L (31.00mm x 41.40mm) |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 150A |