LA15QS1504.pdf
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| Approval Agency | UR |
| Size / Dimension | 1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm) |
| Voltage Rating - AC | 150 V |
| Voltage Rating - DC | 150 V |
| Current Rating (Amps) | 150A |