LA15QS12.pdf
| Class | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | 5AG, 10mm x 38mm (Midget) |
| Approval Agency | UR |
| Size / Dimension | 0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm) |
| Voltage Rating - AC | 150 V |
| Voltage Rating - DC | 150 V |
| Current Rating (Amps) | 1A |