L75QS225.X.pdf
| Approval Agency | CE, cURus, UL |
| Size / Dimension | 2.000" Dia x 2.844" L (50.80mm x 72.24mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 750 V |
| Current Rating (Amps) | 225A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |