L75QS080.V.pdf
| Approval Agency | CE, cURus, UL |
| Size / Dimension | 1.000" Dia x 2.875" L (25.40mm x 73.03mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 750 V |
| Current Rating (Amps) | 80A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |