L60S250.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.579" Dia x 2.906" L (40.10mm x 73.80mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 250A |