L60S070.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.063" Dia x 2.906" L (27.00mm x 73.80mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 70A |