L50S700.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 2.500" Dia x 2.220" L (63.50mm x 56.40mm) |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Voltage Rating - DC | 450 V |
| Current Rating (Amps) | 700A |