L25S800.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 2.000" Dia x 1.594" L (50.80mm x 40.50mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 200 V |
| Current Rating (Amps) | 800A |