L25S400.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.500" Dia x 1.594" L (38.10mm x 40.50mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 200 V |
| Current Rating (Amps) | 400A |