L25S150.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.220" Dia x 1.626" L (31.00mm x 41.30mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 150A |