L15S800.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.500" Dia x 1.252" L (38.10mm x 31.80mm) |
| Voltage Rating - AC | 150 V |
| Voltage Rating - DC | 100 V |
| Current Rating (Amps) | 800A |