L15S200.T.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.000" Dia x 1.157" L (25.40mm x 29.40mm) |
| Voltage Rating - AC | 150 V |
| Voltage Rating - DC | 100 V |
| Current Rating (Amps) | 200A |