KLNR150.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.594" Dia x 7.126" L (40.50mm x 181.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 150A |