KLNR040.T.pdf
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cartridge, Non-Standard |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 40A |