JLLS350.XXP.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL, UR |
| Size / Dimension | 1.594" Dia x 3.626" L (40.50mm x 92.10mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 350A |