JLLS250.X.pdf
| Series | POWR-GARD® JLLS |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.594" Dia x 1.720" L (40.50mm x 43.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 250A |