JLLS175.XXP.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL, UR |
| Size / Dimension | 1.079" Dia x 3.252" L (27.40mm x 82.60mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 175A |