JLLS090.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 0.811" Dia x 1.642" L (20.60mm x 41.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 90A |