JLLS080.VXP.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL, UR |
| Size / Dimension | 0.827" Dia x 2.953" L (21.00mm x 75.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 80A |