JLLN500.X.pdf
| Series | POWR-GARD® JLLN |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.594" Dia x 0.874" L (40.50mm x 22.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 500A |