JLLN400.XXP.pdf
| Series | POWR-GARD® JLLN |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Class | T |
| Features | - |
| Fuse Type | Cartridge |
| Part Status | Active |
| Applications | Electrical, Industrial |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, UR |
| Size / Dimension | 1.311" Dia x 2.752" L (33.30mm x 69.90mm) |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 400A |