JLLN150.XXP.pdf
| Series | POWR-GARD® JLLN |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, UR |
| Size / Dimension | 1.063" Dia x 2.437" L (27.00mm x 61.90mm) |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 150A |