IDSR300.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 2.594" Dia x 7.626" L (65.90mm x 193.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 600 V |
| Current Rating (Amps) | 300A |