IDSR090.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.311" Dia x 5.748" L (33.30mm x 146.00mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 600 V |
| Current Rating (Amps) | 90A |