FLSR450.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 3.094" Dia x 13.374" L (78.60mm x 339.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 450A |