FLSR125.X.pdf
| Series | POWR-GARD® FLSR |
| Class | RK5 |
| Features | - |
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 1.843" Dia x 9.626" L (46.80mm x 244.50mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 300 V |
| Current Rating (Amps) | 125A |